Urla Demircili Koyu – İzmir’in Maldivleri

Karavanla, motosikletle veya otostopla çıktığınız seyahatlerinizde ulaşımı açısından kolay, doğası ve suyunun temizliği açısından da insanı oldukça etkileyen bir koydan bahsetmek istiyorum size. Urla’nın Demircili köyünde bulunan ve tamamen ücretsiz bir yer olan Demircili koyu hem karavan ile konaklamak için hem de çadır konaklaması için oldukça ideal bir yer.

Urla Demircili Koyu Manzarası

Yıllardan bu yana ücretsiz olarak konaklama imkanı bulunan Demircili koyunda aynı zamanda bir de işletme bulunuyor. Dilediğiniz taktirde işletmede de karavan ile, çadır ile ve sahip oldukları bungalov evlerde konaklayabiliyorsunuz. Ücretleri konusunda bir şey söylemem mümkün değil fakat gittiğinizde veya gitmeden önce telefon açarak güncel bilgiye sahip olabilirsiniz.

Demircili Koyu Nasıl Bir Yer ?

Özellikle size sunduğu görseller açısından insanı kendi aşık eden bir yer olduğunu baştan söylemek isterim. Denizin iki tarafını birbirinden ayıran bir doğal oluşum üzerine kurulmuş olan Demircili koyunun hemen üstündeki tepede ise şahane bir panaromik manzara seyir alanı yer alıyor. Seyir alanı dediğime bakmayın, burası tamamen doğal, aynı zamanda çadır ile kamp yapabileceğiniz oldukça büyük bir düzlük. Bir tarafı açık denize bakarken diğer tarafı ise Demircili koyunun tamamını seyredebilmenize olanak sağlıyor.

Demircili koyunda yüzebileceğiniz 2 ayrı alan bulunuyor fakat genelde 1 tanesine tekneler park ettiği için burada yüzmeyi insanlar pek tercih etmiyor. Bu yüzden yukarıdaki fotoğrafta da görüleceği üzere sağ kısımda yer alan ve açık denize bakan kısımdan denize giriliyor.

Denizinin giriş kısmı taşlık fakat her 20 metrede bir taşların temizlenmiş olduğu alanlar mevcut. Bu alanlardan yürüyerek hiç bir rahatsızlık duymadan denize girebiliyorsunuz. Denizin rengi turkuaza çok yakın bir renk olduğundan dolayı size resmen Maldivler de yüzüyormuş hissiyatını veriyor. İşte bu kadar güzel bir yer Demircili koyu.

Urla Demircili Koyu Liman

Demiricili Koyuna Nasıl Gidilir ?

İzmir üzerinden ister ücretli olan Çeşme otobanını kullanarak, isterseniz de ücretsiz olan eski Çeşme karayolundan ulaşım sağlayabilirsiniz. Otoban ücretleri oldukça düşük olduğundan dolayı otobanı kullanmanızı öneririm.

Otobandan da eski yoldan da gelseniz aynı yerden yani Karaburun yol ayrımı kavşağından dönerek Demircili tabelasını takip etmeniz gerekiyor. Aşağıda paylaştığım konum sizi tam olarak doğru yere götürecektir.

https://goo.gl/maps/3TUbYFiRd9844p9NA

Çok keyif alacağınızı düşündüğüm Demircili koyuna gittiğinizde lütfen yorumunuzu yazının altına ekleyin ve diğer gidecek olan insanlar için güzel bir bilgi kaynağı hazırlamış olalım.

Keyifli tatiller.

Bu yazı hoşunuza gittiyse diğer yazılarıma da göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.